Έντονη ήταν η πολιτική και κοινωνική δραστηριότητα, το τριήμερο που μας πέρασε, για τον υποψήφιο βουλευτή β’ Θεσσαλονίκης του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής κ. Γιώργου Φεστερίδη.
Πιο συγκεκριμένα, αρχικά την Παρασκευή ο υποψήφιος βουλευτής β’ Θεσσαλονίκης πραγματοποίησε ανοιχτή πολιτική συγκέντρωση σε μια κατάμεστη αίθουσα στην Εξοχή με κεντρικό σύνθημα “η πολιτική επανέρχεται”. Ο κ. Φεστερίδης αφού εξέφρασε την ανάγκη το ΠΑΣΟΚ να επιστρέψει ως πρωταγωνιστής στην πολιτική σκηνή του τόπου, ευχαρίστησε από καρδιάς τους παρευρισκόμενους κάνοντας λόγο για μια συγκινητική παρουσία. Την εκδήλωση προλόγισε ο Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας κ. Γιώργος Τρελλόπουλος ενώ το παρών έδωσε και ο Περιφ. Σύμβουλος κ. Χρήστος Παπαστεργίου.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/02/festeridis-2-600x298.jpg)
Νωρίτερα της ίδια ημέρας, ο κ. Φεστερίδης πραγματοποίησε επίσκεψη στη λαϊκή αγορά των Νέων Επιβατών. Ο υποψήφιος βουλευτής β’ Θεσσαλονίκης του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής άκουσε τα προβλήματα των παραγωγών, οι οποίοι έκαναν λόγο για δυσβάσταχτα κόστη παραγωγής ενώ οι καταναλωτές έδωσαν έμφαση στις τιμές που όπως είπαν είναι στα ύψη.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/02/festeridis1-3-600x372.jpg)
Την Κυριακή της αποκριάς, ο κ. Φεστερίδης βρέθηκε στο παραδοσιακό καρναβάλι του δήμου Λαγκαδά μαζί με τον δήμαρχο κ. Γιάννη Ταχματζίδη και την Αντιπεριφερειάρχη κ. Βούλα Πατουλίδου.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2023/02/festeridis-3.jpg)
Δείτε επίσης: Καθαρά Δευτέρα: Τα παραδοσιακά έθιμα και ο συμβολισμός του χαρταετού