(KLODIAN LATO / EUROKINISSI)

Αγχώθηκε αλλά κέρδισε ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 3-1 του Παναιτωλικού

Μπορεί ο Παναιτωλικός να έβαλε δύσκολα και να κατάφερε να αγχώσει τον Ολυμπιακό, ωστόσο εν τέλει οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη με 3-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, έθεσε από νωρίς πολύ γερές βάσεις για τη νίκη, πετυχαίνοντας γκολ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Βαλμπουενά. Τρία λεπτά αργότερα, ο Γκάρι Ροντρίγκες κατάφερε να πετύχει το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν πριν το ημίχρονο να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αφού στο 28′ μείωσαν με τον Μορσάι σε 2-1 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Γκάρι Ροντρίγκες σκόραρε ξανά για τον Ολυμπιακό στο 73′ διώχνοντας το άγχος από τους «ερυθρόλευκους» και διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα.