Αγώνα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μότο Κρος φιλοξενεί η πίστα μότο κρος του Δήμου Τρικκαίων στον Πρίνο.
![](https://www.politic.gr/wp-content/uploads/2024/04/MOTO-CROSS1-768x748-1-600x584.jpg)
Την Κυριακή 21 Απριλίου 2024, από τις 10 το πρωί, θα διεξαχθεί ο αγώνας που προσμετρά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
Η διοργάνωση από τον ΜΑΣΤ (Μοτοσικλετιστικό Αθλητικό Σύλλογο Τρικάλων) με τη συμβολή της ΑΜΟΤΟΕ (Αθλητική Μοτοσυκλετιστική Ομοσπονδία Ελλάδος) του Δήμου Τρικκαίων και της Περιφέρειας Θεσσαλίας – ΠΕ Τρικάλων πραγματοποιείται στο MX -PARK «Μάκης Κωφός», με είσοδο 5 ευρώ.