Ο Απόστολος Χρήστου πήρε δύο τέταρτες θέσεις, στα 200μ ύπτιο ενώ η Άννα Ντουντουνάκη τερμάτισε στην 5η θέση στα 100μ πεταλούδα
Η πρώτη ημέρα της δεύτερης αγωνιστικής στο International Swimming League, που διεξάγεται στη Νάπολη της Ιταλίας, ολοκληρώθηκε το Σάββατο (28/8), με τη συμμετοχή της Άννας Ντουντουνάκη και του Απόστολου Χρήστου, με την ομάδα LA Current.
Ο Απόστολος Χρήστου πήρε δύο τέταρτες θέσεις, στα 200μ ύπτιο, με επίδοση 1:52.23 και στα 50μ ύπτιο, με χρόνο 23.50, ενώ στα 4Χ100μ μικτής ομαδικής ανδρών, κατετάγη, με την ομάδα του, επίσης στην τέταρτη θέση με συνολικό χρόνο 23:28.17 και προσωπικό 51.25.
Η Άννα Ντουντουνάκη τερμάτισε στην 5η θέση στα 100μ πεταλούδα, με 57.16, ενώ στα 4Χ100μ μικτής ομαδικής γυναικών κατετάγη 3η, με την LA Current, με χρόνο 3:53.90 και προσωπικό 57.00. Στα 4Χ100μ ελεύθερο γυναικών, η ομάδα της πήρε την 7η θέση με 3:38.81, με την ίδια να πετυχαίνει επίδοση 54.88.
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο
Ακολουθήστε το politic.gr Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Politic.gr