Ο Δραζίνος 34ος στη Σόφια στο Μοντέρνο Πένταθλο

Δραζίνος 34ος στη Σόφια στο.
Ικανοποιητική χαρακτηρίζεται η εμφάνιση του Δημήτρη Δραζίνου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Μοντέρνου Πεντάθλου για αθλητές ηλικίας κάτω των 17 ετών. …. Δραζίνος 34ος στη Σόφια στο.
Ικανοποιητική χαρακτηρίζεται η εμφάνιση του Δημήτρη Δραζίνου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Μοντέρνου Πεντάθλου για αθλητές ηλικίας κάτω των 17 ετών. …. ροη

Ο νεαρός πρωταθλητής, έγινε ο πρώτος Ελληνας που αγωνίσθηκε σε τελικό μετά από 10 χρόνια και κατέλαβε την 34η θέση στην τελική κατάταξη.

Παράλληλα, πολύτιμες εμπειρίες από την κορυφαία διοργάνωση, αποκόμισαν και οι Αθηνά Σάρρα και Κωνσταντίνα Τσολάκη. Οι δύο αθλήτριες παρά το γεγονός ότι ηλικιακά μπορούσαν να αγωνιστούν στην Κ17, προτίμησαν να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους στην κατηγορία των Κ19. Η Σάρρα κατέλαβε την 60η θέση και η Τσολάκη κατετάγη στην 63η θέση.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.

Ικανοποιητική χαρακτηρίζεται η εμφάνιση του Δημήτρη Δραζίνου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Μοντέρνου Πεντάθλου για αθλητές ηλικίας κάτω των 17 ετών. Ο νεαρός πρωταθλητής, έγινε ο πρώτος Ελληνας που αγωνίσθηκε σε τελικό μετά από 10 χρόνια και κατέλαβε την 34η θέση στην τελική κατάταξη.