INTIME

Σοκ στο 94′ για τον Ηρακλή μέσα στο Καυτανζόγλειο

Ηρακλής και Πλατανιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο «Καυτανζόγλειο», στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 15ης ημέρας στη Football League.

Ο Πλατανιάς που έπαιζε με δέκα παίκτες έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Καυτανζόγλειο κόντρα στον Ηρακλή που είχε προηγηθεί δυο φορές.

Ο Γηραιός προηγήθηκε με τον Βιτλή στο 2ο και τον Περόνε στο 70΄, αλλά ο Μπιανκόνι είχε τις απαντήσεις, σκοράροντας στο 62΄ αλλά και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Ηρακλή καθώς μόλις στην πρώτη του επίθεση στο 3′ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τσαμούρη στο 74΄.

Παρόλα αυτά η ομάδα των Χανίων κυνήγησε τις ευκαιρίες που της δόθηκαν και δικαιώθηκε ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Σε εκτέλεση φάουλ από το χώρο του κέντρου ο Μπιανκόνι και πάλι πετάχτηκε πήρε τη γυριστή κεφαλιά και έκανε το 2-2.