Βλέπει ΑΕΚ και… αφηνιάζει ο Λάρσον

Το πρώτο του γκολ στη φετινή σεζόν σημείωσε στο Ολυμπιακό Στάδιο ο Ντάνιελ Λάρσον, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League. Ο Σουηδός εξτρέμ του Άρη πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στην ΑΕΚ, με τον Μίχαελ Ένινγκ να του δίνει εντολή να παίξει στην κορυφή της επίθεσης αντί του Μπράουν Ιντέγε που είχε αποβληθεί λίγα λεπτά νωρίτερα. Στο 65’, ο Λάρσον ολοκλήρωσε με υποδειγματικό τρόπο την αντεπίθεση του Άρη για το 0-1!
Ο πρώην άσος των Μάλμε, Γκαζιάντεπσπορ, Ρεάλ Βαγιαδολίδ, Ακισάρσπορ, Χάκεν, Έσμπιεργκ και Γρανάδα σημείωσε, έτσι, το τρίτο τέρμα του με τη φανέλα του Άρη. Τα δύο προηγούμενα είχαν σημειωθεί την περυσινή σεζόν, αμφότερα στο πλαίσιο της Super League: στο 3-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (11/02/2019) και στο 2-0 επί της… ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» (02/03/2019)!